Strom života

Strom života je jedním z nejpopulárnějších symbolů vůbec. Není to pouze šperk nebo ozdoba. Má daleko hlubší význam.

Ve Slovanské mytologii poukazuje na spjatost a vztah generací a chrání svého majitele od těžkostí. Pokud sníte o velké rodině, ve které vládne porozumění, láska a je v ní útulně, pak si nejspíš vyberete právě tento šperk. Nechrání totiž pouze svého majitele, ale zdá se, že i celou rodinu může naplnit pozitivní energií. Slované ho definují jako symbol věčného rozvoje a pokroku. Ukazuje na nahrazení něčeho starého novým, stejně tak jako listy se na stromě neustále mění.

Pro Kelty zase tento talisman znamenal spojení mezi nebeským s pozemským světem. Strom života na obrázku, talismanu nebo třeba přívěsku někdy připomíná osobu. Ptáte se proč? Je to celkem jednoduché. Větve se táhnou nahoru, aby přijaly co nejvíce sluneční energie a kořeny zase sahají až hluboko do země. Stejně tak i člověk neustále potřebuje načerpávat energii, ale také je neodmyslitelně spjat se svými předky.

V buddhismu tento symbol znamená cestu k osvícení a představuje život.

Přesto ale nejdůležitějším významem stromu života zůstává ochrana domova a rodiny. Sbírá se v něm všechna moudrost, energie a zkušenosti našich předků. Amulet nejen chrání svého nositele a jeho rodinu, ale také mu pomáhá najít správný směr ve svém životě. A díky tomu se v něm sbírají zkušenosti a moudrost.

Chcete mít doma rodinný šperk s hlubokým významem? Neváhejte a podívejte se na naše šperky se symbolem stromu života!