Jak vybrat ten správný zasnubní prsten

Prsten pro mou lásku

Žádost o ruku je důležitý životní krok. Chcete požádat svou přítelkyni o ruku a nevíte si rady s výběrem prstýnku? Překvapit ženu a přitom její očekávání splnit je téměř nemožný úkol. Nikdy nevíte, co se ženě hodí v hlavě a jak přesně si tuto dlouho očekávanou chvíli vysnila. Zásnubní prsten ale můžete vybrat dokonale. Poradíme vám jak na to. Někteří muži vybírají pro svou snoubenku prsteny ze zlata, někteří prsteny z oceli a v Silveamo doporučujeme stříbro. Stříbrné prsteny jsou skvělou volbou pro zásnuby. Je to levnější varianta, ale přitom se stále jedná o drahý kov, který na prsteníčku vypadá vznešeně a elegantně a svou září dodává zásnubnímu dni i celé atmosféře ten správný nádech. Kromě toho je praktičtější na běžné nošení, protože žena ho jednodušeji zkombinuje jak s každodenním outfitem do práce, tak i s večerní róbou.

Co je důležité vědět?

Říká vám něco rčení “do roka a do dne”? I tato myšlenka je schovaná v zásnubním prstenu. Obvykle má totiž jeden kamínek uprostřed a to symbolizuje, že se svatba má konat do roka. Pokud má zásnubní prsten více kamínků, svatba se má konat za delší dobu. Jeden kamínek za jeden rok. Pokud tedy chcete svatbu narychlo, vyberte prstýnek klasicky s jedním kamínkem. Barva kamínku je nejčastěji bílá. Ta ke svatbě zkrátka patří. Žena tím ukazuje svou nevinnost, stejně tak jako svatebními šaty, které pak ve svatební den prsten skvěle doplňuje. Kamínek ale může mít i jinou barvu, nejdůležitější je přece vaší milované udělat radost. Nezapomeňte, že zásnubní prsten je záležitost na celý život, a proto je důležité zvolit dobře, tak, aby ho vaše snoubenka nechtěla nikdy sundat z prstu.

Než vyberete zásnubní prsten, zamyslete se také nad tím, co pro ženu znamená. Pokud ho přijme a bude prsten od vás nosit, dává tím najevo, že s jeho dárcem chce zůstat celý život a že je slíbena muži, kterého bezpodmíněčně miluje. Určitě chcete, aby byl pro ni výjimečný. Zkuste tedy sledovat její styl, všímat si toho, co nosí, barev, náhrdelníků, popřípadě si můžete všimnout, jestli už nějaký prsten nosí. Není taky žádná ostuda říct si o pomoc kamarádce, mamince nebo třeba její sestře. Ty totiž vždycky poradí nejlépe a vaše drahá polovička bude jenom ráda, že jste si na výběru dal tak záležet a poradil se s nimi.

V Silveamo máme výběr zásnubních prstenů s bílým zirkonem. Všechny prsteny jsou pokryty rhodiem, takže se neničí. Můžete vybrat minimalistický klasický styl s jedním kamínkem, kterým nikdy nic nezkazíte. Pokud víte, že si chcete vzít za ženu romantickou duši, vyberte něžný prstýnek, například se srdíčkem. Nebo, pokud víte, že si berete princeznu tělem i duší, nebojte se sáhnout po prstenu s velkým zirkonem, popřípadě s více kamínky.

A co pánský prsten? Není to zvykem, ale pokud chcete být originální a koupit si zásnubní prsten i pro sebe, můžete si v našem sortimentu vybrat i ten. Pak už stačí jen sebrat odvahu, a vyslovit se. Nemusíte se ale bát. Vaše milovaná bude vědět, že jste vybíral s láskou a vy se určitě dočkáte jejího “Ano!”