Jak vybrat správnou délku řetízku

Pokud chcete vybrat správnou délku řetízku nebo náhrdelníku, je důležité vzít v úvahu s jakým oblečením ho chcete sladit. Jiný řetízek se hodí k šatům s výstřihem do V a ještě jiný zase ke svetru s vysokým límečkem. Jak ale správně vybrat a dosáhnout tak dokonalé kombinace? Poradíme vám, jaká délka bude nejlepší.

Kromě oblečení je samozřejmě důležité i váš vkus. Někdo rád nosí řetízky přímo u krku, někdo zase dlouhé a někdo jiný zase rád nosí několik náhrdelníků naráz. Máme tu ale i jiný kritéria, které je dobré vzít v úvahu.

Podle určitých norem musí být délka řetízku vždycky násobkem 5, tedy 35, 40 atd. Tady je několik nepsaných pravidel:

35 cm. Takový řetízek budete mít těsně u krku. Proto jsou k němu vhodné jen jemné a malé přívěsky. Velké vypadají zvláštně.

40 cm. Tato délka sedí teenagerům a mladým slečnám. Přitahuje pozornost ke krku a proto není vhodná pro postarší dámy. Ale pro mladé slečny je jako stvořená. Například si můžete objednat náš stříbrný náhrdelník Motýlek

45 cm. Řetízek s touto délkou je také ideální pro mladou slečnu, zvláště pro romantické duše. Skvěle se hodí například k přívěsku se srdíčkem nebo kvítkem.

50 cm. Univerzální délka řetízku, hodí se téměř ke všemu. Bude vypadat dobře i s elegantním svetrem, ale i s večerními šaty.

55 cm. Řetízek této délky vizuálně prodlouží krk. Je tedy určená korpulentnějším dámám. Hodí se k hlubokému výstřihu do V, ale je potřeba dávat pozor, aby se přívěsek nebo konec řetízku neschoval pod výstřih.